آسمون | نرم افزار حسابداری آنلاین در قنادی و شیرینی فروشی
نرم افزار حسابداری آنلاین در قنادی و شیرینی فروشی

در سال 2019، بازار جهانی شیرینی، 210.3 میلیارد دلار ارزش داشت و پیش بینی می شود تا سال 2027 به 270.5 میلیارد دلار برسد. انتظار می رود این بازار از سال 2020 تا 2027 فرصت درآمدی 60.1 میلیارد دلاری را به نمایش بگذارد. رشد بازار این حوزه تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله نوآوری در محصولات، افزایش مصرف، رشد اقتصادی، افزایش درآمد و غیره است.
احتمالا با صحنه صف کشیدن افراد در مقابل شیرینی فروشی ها مواجه شده اید. این اتفاق بخصوص در زمان اعیاد مشاهده می شود. تقریبا در بین سوغاتی های همه شهرهای ایران می توان شیرینی مخصوص آن شهر را پیدا کرد. این موضوع نشان می دهد تولید و مصرف این محصول جزو سنت های ما بوده است. با این وجود، هنوز هم ایران در صنعت شیرینی و شکلات نتوانسته است آنطور که باید قابلیت های خود را به نمایش بگذارد (هرچند که تعداد معدودی برند در حوزه کیک و شکلات توانسته اند به بازار کشورهای منطقه وارد شوند). در مقابل کشور ترکیه که بلحاظ اقتصاد و فرهنگ شباهت های زیادی با ما دارد، توانسته است خود را بعنوان دهمین کشور تولید کننده شیرینی در جهان مطرح کند. بنظر می رسد فعالان حوزه شیرینی و شکلات با یک برنامه ریزی و مدیریت جامع بتوانند حضور خود را در کشورهای خارجی پر رنگتر بکنند

استفاده از نرم افزار حسابداری آنلاین که قابلیت برنامه ریزی دقیق خرید و فروش، انبارداری و مدیریت مشتری را دارد یکی از راههای است که می تواند چشم انداز مناسبی برای توسعه کسب و کار پیش روی مدیران قرار دهد.

خرید و ثبت مواد اولیه

مواد اولیه مرغوب، تاثیر زیادی در کیفیت قنادی و شیرینی دارد. با تهیه به موقع مواد اولیه و ثبت دقیق در نرم افزار آسمون می توان از تعداد موجودی آگاه شد و قبل از اتمام، ثبت سفارش خرید را انجام داد. برای ثبت خرید از منوی خرید نرم افزار اقدام نمایید. سپس با اضافه نمودن بارکد/نام محصول، مقدار و قیمت، لیست خرید را تکمیل کنید. در مرحله بعدی می توانید با کلیک بر روی گزینه ثبت و ادامه، تاریخ خرید، مبلغ و روش پرداختی و فروشنده را ثبت نهایی کنید

ایجاد باشگاه مشتریان

هر چند که خرید کیک و شیرینی امری متداول است اما غالبا برای اعیاد، تولدها و مناسبت ها با تقاضای بیشتری روبرو می شود. با تهیه لیستی از مشتریان می توان یک باشگاه مشتری ایجاد نمود و در مناسبت های مختلف با ارسال پیامک، نام برند را یادآوری کرد و در کنار آن، پیام های تبلیغاتی را به مشتری ارسال نمود. در بخش مشتری مداری نرم افزار حسابداری آنلاین آسمون، امکان سطح بندی مشتریان فراهم شده است. کاربر می تواند براساس معیارهای مختلف مشتریان را طبقه بندی کند و برای هرکدام اعتبار خرید، تخفیف یا جایزه در نظر بگیرد.

مدیریت منابع انسانی

یک قنادی و شیرینی فروشی ممکن است افراد زیادی مانند مسئول خرید مواد اولیه، شیرینی پز، فروشنده، حسابدار و صندوق دار مشغول به فعالیت باشند. رسیدگی و ثبت میزان ساعات کاری، پورسانت فروش و اضافه کاری پرسنل می تواند به کاری گیج کننده تبدیل شود.
با استفاده از منوی منابع انسانی نرم افزار آسمون، می توان اطلاعات دقیق پرسنل و متصدیان را ثبت کرد و دستمزد آنها را براساس کارکرد دقیق شان پرداخت نمود.

راه اندازی فروشگاه آنلاین

اینترنت و فضای مجازی تبدیل به یک جز جدایی ناپذیر از زندگی شده است. زندگی بدون اینترنت، برای بسیاری از افراد غیر قابل تصور است. از طریق اینترنت، تاکسی می گیریم، خرید های روزانه را انجام می دهیم و حتی بخاطر پاندمی کلاس های درس را نیز در آن برگزار می نماییم. با این همه قابلیتی که اینترنت در اختیارمان می گذارد، چرا آن را در شیرینی فروشی خود به خدمت نگیریم!؟
تیم آسمون در کنار ارائه خدمات حسابداری، فروشگاهی و انبارداری، سرویسِ فروشگاه آنلاین را هم ارائه می دهد و به مشتریانش کمک می کند تا بتوانند فروش خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. راه اندازی فروشگاه آنلاین برای یک شیرینی فروشی می تواند مزیت فوق العاده ای ایجاد کند و حتی می توان انتظار داشت با اندکی تلاش، سفارشات آنلاین سهم قابل توجهی را از فروش کل به خود اختصاص دهد.

نرم‌افزار ابری آسمون برای قنادی نرم افزار ابری آسمون، علاوه برای ارائه خدمات بالا، سرویس های متنوع دیگری نظیر مدیریت منابع انسانی، ثبت خرید و فروش و ثبت فاکتور برگشتی را در محیط خود دارد. خودت قابلیت‌های آسمون رو بررسی کن! دموی رایگان نرم افزار حسابداری آنلاین آسمون