آسمون | حسابداری آنلاین در سوپرمارکت و هایپرمارکت
حسابداری آنلاین در هایپرمارکت و سوپرمارکت

امروزه با افزایش جمعیت و نیاز به رفع سریع مایحتاج روزانه، شاهد ظهور انواع سوپر مارکت ها و هایپر مارکت ها هستیم. همین موضوع باعث شده است تا روش اداره و مدیریت آنها، دچار تغییر و تحول شود.
در اداره سنتی سوپر مارکت که در قدیم با نام بقالی در ذهن داریم، سیستم حسابداری و فروش به صورت دستی یا همان حساب دفتری بود. در این روش، فروشنده از موجودی دقیق کالاها اطلاع نداشت و حساب و کتاب مغازه خود را در دوره های زمانی طولانی تر انجام می داد. بعلت اینکه در ثبت دستی حساب ها احتمال اشتباه وجود داشت و ممکن بود برخی صورتحساب ها مفقود شود، بقال با ضرر مواجه می شد. با مکانیزه شدن این قیبل فروشگاهها و استفاده از حسابداری آنلاین مشکلات فراوان گذشته به طور کلی حل شده است.

امکانات سخت افزاری برای سوپرمارکت
بارکد خوان

استفاده از بارکد خوان، عملیات فروش را آسان و سریع می کند و اشتباهات احتمالی در اعلام قیمت به مشتری را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. امکان ثبت دستی بارکد هریک از محصولات در نرم افزار فروشگاهی وجود دارد، اما اینکار سخت و زمانبر است. بجای ثبت دستی، می توان یک فایل اکسل از بارکد محصولات را تهیه کرد و در کمتر از چند دقیقه آن را در نرم افزار فروشگاهی آپلود نمود. از طریق نرم افزار فروشگاهی، می توان میزان موجودی، قیمت و تخفیف ها را ویرایش کرد، کالایی را از لیست حذف نمود و یا لیست جدیدی از محصولات را اضافه کرد.

چاپگر

علاوه بر دستگاه بارکد خوان، وجود یک دستگاه چاپگر حرارتی در فروشگاه ضروری است. ارائه ریز قیمت و محصولات خرید شده به مشتری در قالب یک رسید باعث ایجاد اعتماد و رضایت در مشتری می شود. یک پرینتر مناسب که هماهنگ با دستگاه بارکدخوان و صندوق فروشگاهی است در فرآیند فروش بسیار کمک کننده خواهد بود.

ترازوی هوشمند

یک ترازوی دیجیتالی که بتواند اقلام مختلف فروشگاه را به دقت وزن کند و وزن و قیمت تفکیکی محصولات مختلف را بصورت یک رسید ارائه کند، بسیار کارساز و راهگشا خواهد بود. هماهنگی ترازو با دیگر سخت افزارهای فروشگاه قابلیت مهم دیگری است که از یک ترازوی هوشمند انتظار می رود.

نرم افزار فروشگاهی ابری
صندوق فروشگاهی سیار فراسو
درگاه سیمکارت نسل 4
دارای چاپگر حرارتی
نرم افزار اختصاصی
مجهز به کارت خوان
اطلاعات بیشتر
نرم افزار فروشگاهی ابری
صندوق فروشگاهی فراسو
دارای چاپگر حرارتی
قیمت مناسب
نرم افزار اختصاصی
مجهز به نمایشگر لمسی
اطلاعات بیشتر
ترازوی لمسی هوشمند فراسو
نرم افزار فروشگاهی ابری دارای چاپگر حرارتی
ظرفیت 35 کیلوگرم
نرم افزار اختصاصی
مجهز به نمایشگر لمسی
اطلاعات بیشتر
امکانات حسابداری آنلاین برای سوپرمارکت

با تهیه سخت افزارهای مورد نیاز برای سوپرمارکت گام مهمی را برداشته اید. اکنون نوبت تهیه نرم افزار حسابداری و فروشگاهی است. برای تهیه نرم افزار حسابداری با دو گزینه روبرو هستید: نرم افزار های معمولی و نرم افزار های ابری. نرم افزار های معمولی بعلت اینکه نیاز به سرور و نصب دارند، هزینه های بیشتری به مالک تحمیل می کنند. اما نرم افزار های حسابداری ابری بواسطه استفاده از فناوری رایانش ابری، مرحله تهیه سرور و نصب را حذف کرده اند. همین ویژگی باعث شده است اینگونه نرم افزارها بسیار به صرفه و اقتصادی باشند. پیشنهاد می کنیم شما نیز از حسابداری آنلاین استفاده کنید. با نرم افزار حسابداری تحت وب می توانید عملیات زیر را انجام دهید:

خرید

با کمک نرم افزار حسابداری ابری، می‌توانید خرید‌هایی که انجام داده‌اید را ثبت کنید. همزمان با ثبت خرید، ورودی کالا به انبار و تراکنش حسابداری برای موجودی محصول نیز ذخیره می‌شود.

انبارداری

ثبت محصولات در انبار، کنترل موثر کالاها از زمان دریافت تا لحظۀ تحویل، آگاهی دقیق از میزان موجودی کالا در انبار و مقدار مصرف آن، از جمله امکاناتی است که نرم افزار ابری ارائه می دهد. با انجام این کارها، مسئول فروشگاه قادر خواهد بود به سیستم انبارداری خود نظم ببخشد و از انباشت بیش از حد موجودی کالا در انبار جلوگیری نماید.

حسابداری

با استفاده از نرم افزار ابری، کاربر قادر خواهد بود تمام فعالیت‌های حسابداری مربوط به کسب و کار خود را انجام دهد. فعالیت های حسابداری در این بخش، شامل: ثبت سند حسابداری، اطلاعات حساب‌ها، تراز حسا‌ب‌ها، گزارش گردش حساب‌ها، محاسبه سود ناویژه و تسویه حساب مشتریان است.

گزارش

استفاده از هوش تجاری، رمز موفقیت در کسب و کار است. سیستم گزارش‌دهی نرم افزار برای پاسخگویی به این نیاز، راهکار بهینه‌ای برای استخراج اطلاعات ارائه داده است. هدف از این کار، افزایش هوشمندی لازم برای تصمیم گیری و مدیریت بهینه کسب و کار است. در این بخش گزارشاتی اعم از گزارش تجميعى فروش، گزارش تفكيكى فروش، گزارش خريد، گزارش مشتريان، گزارش حسابدارى، گزارش انبارداری، گزارش گردش کالا، گزارش متصدیان و کاربران و گزارش روز در اختیار مدیر کسب و کار قرار می گیرد.

شبکه کردن چند نرم افزار فروشگاهی

در هایپر مارکت ها و سوپر مارکت های بزرگ نیاز به بکارگیری چند صندوق فروشگاهی به صورت همزمان وجود دارد تا بتوان زمان انتظار مشتریان برای انجام فرآیند خرید را به حداقل رساند. در این موارد، ثبت کالاها، استعلام موجودی و گردش حساب با سختی هایی روبرو می شود.
راه حل این مشکل، شبکه کردن چند دستگاه است. با شبکه کردن صندوق های مختلف، اطلاعات موجودی و صورتحساب های خرید و فروش بطور همزمان در تمام صندوق های فروشگاه نمایش داده می شود. با اینکار، تراکنش های هر صندوق بطور همزمان در صندوق های دیگر نیز گزارش می شود و اطلاعات میزان موجودی بصورت همزمان در کل شبکه ذخیره می گردد. نوع دیگری از شبکه کردن دستگاه ها برای فروشگاه های زنجیره ای پیشنهاد می شود. به این صورت که مدیر فروشگاه می تواند با دسترسی به یک دستگاه صندوق فروشگاهی به صورت جداگانه به هر صندوقی که در شعب متفاوت وجود دارد متصل شود و گزارشات مورد نیاز اش را ملاحظه کند.
اجازه دهید برای درک بهتر سرویس چند شعبه ای نرم افزار ابری، مثالی بزنیم. فرض کنید شما مدیریت چند شعبه سوپر مارکت یا هایپر مارکت را بر عهده دارید و می خواهید با نرم افزار ابری آسمون تمامی شعب خود را مدیریت کنید. به این صورت که مثلا می خواهید برای تمامی شعب خود تعداد مشخصی آب معدنی موجود کنید. برای اینکار، برای هر شعبه یک انبار تعریف می کنید و به هر انبار موجودی آب معدنی با قیمت و سریال مخصوص آن کالا را اختصاص می دهید. در نتیجه، تمام شعبه ها موجودی خاص خود را خواهند داشت و اقدام به فروش از انبار شعبه خود خواهند کرد. شما به عنوان مدیر فروشگاه، می توانید با دسترسی لحظه ای به گزارش های مختلف مانند گزارش فروش تعدادی و یا ریالی، میزان فروش تمامی شعب را بصورت تفکیکی یا تجمیعی داشته باشید و با مشخص کردن نقطه فروش برای به روز نگه داشتن موجودی در اسرع وقت اقدام کنید.
همانطور که در مثال بالا دیدیم مدیر فروشگاه با استفاده از نرم افزار حسابداری ابری می تواند بدون حضوری فیزیکی در محل، بر تک تک شعبه های فروشگاه خود نظارت داشته باشد و از راه دور تصمیم گیری های لازم را برای مدیریت هر یک از شعبه ها اتخاذ نماید.

نرم افزار فروشگاهی برای سوپرمارکت و هایپرمارکت نرم افزار حسابداری ابری آسمون بعلت استفاده از فناوری رایانش ابری نیاز به زیرساخت خاصی ندارد و با ارائه نسخه اندرویدی، در موبایل هم قابل استفاده است دموی رایگان حسابداری آنلاین آسمون