آسمون | نرم افزار حسابداری آسان در پت شاپ
نرم افزار حسابداری آسان در پت شاپ

صنعتی شدن جوامع، تغییرات شدیدی در سبک زندگی و روابط انسان ها ایجاد کرده است. انسان ها بخصوص در شهر های بزرگ کمتر با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. عده ای برای ارضای نیازهای عاطفی خود به نگهداری حیوانات خانگی روی آورده اند. این موضوع باعث گسترش کسب و کارهای مربوط به این حوزه شده است. مهر ورزیدن و محبت دیدن از نیازهای مهم هر انسانی است. نگهداری از حیوانات خانگی به یکی از بهترین راه حل های برآوردن نیازهای عاطفی تبدیل شده است. حیوان خانگی بدون چشم داشتی، انسان را از نظر احساسی غنی می کند.

بخاطر رشد صنعت و کاهش روابط انسانی، جمعیت حیوانات خانگی هم افزایش پیدا کرده است. این موضوع در ایران هم صدق می کند. با گسترش فرهنگ نگهداری از حیوانات خانگی، خدمات مرتبط با آن نظیر تهیه و عرضه لوازم نگهداری، خوراک، سلامت و سرگرمی حیوانات خانگی بصورت قابل ملاحظه ای رونق پیدا کرده و بازار رو به رشدی برای فروشگاه های لوازم مربوط به حیوانات خانگی یا به اصطلاح پت شاپ ها ایجاد شده است .

پت شاپ، یک کسب و کار خرده فروشی است که انواع لوازم مختلف مربوط به حیوانات را به فروش می رساند. این محصولات شامل: غذا، اسباب بازی، قلاده، افسار، جای خواب، لباس، تشویقی ها، قفس و آکواریوم و ... می شود.

کاربردهای مهم نرم افزار فروشگاهی آسمون
در پت شاپ
مدیریت مشتریان

یک پت شاپ خدمات مختلفی ارائه می دهد و متناسب با هریک از آنها، مشتریان خاصی دارد. دسته بندی هر یک از مشتریان و ارائه خدمات تخصصی به آنها، موجب ایجاد اعتماد و رضایت می شود. نرم افزار ابری آسمون این امکان را فراهم کرده که بتوان خریداران را بر اساس معیارهای مختلف نظیر میزان و دوره خرید دسته بندی کرد. با اینکار، می توان برای هر مشتری تخفیف یا اعتبار ویژه ای در نظر گرفت. حتی می توان باشگاه مشتریان راه انداخت و در مناسبت های مختلف جشنواره فروش طراحی و اجرا کرد.

انبارداری

با توجه به اینکه پت شاپ ها محصولات و خدمات مختلفی ارائه می کنند، اطلاع دقیق از مقدار موجودی لحظه ای و سرعت مصرف هر یک اقلام، کمک بسیاری به مدیریت موثر فروشگاه می کند. در بخش انبارداری نرم افزار آسمون، لحظه خرید محصولات تا زمان تحویل به مشتری، قابل رصد و بررسی است. همچنین این امکان وجود دارد که محصولات برگشتی مشتریان دوباره در سیستم انبارداری ذخیره شوند و در فرآیند فروش مجدد قرار بگیرند. علاوه بر اینها، با استفاده از این نرم افزار می توان از انباشته ‌شدن بیش از حد موجودی‌ در انبار و فروشگاه جلوگیری کرد.

حسابداری

در نرم افزار حسابداری آسان آسمون، این امکان وجود دارد که همه فعالیت‌های حسابداری مربوط به فروشگاه، به آسانی انجام بگیرد. بطوریکه نیازی نیست حتما یک متخصص حسابداری باشید بلکه با یک دانش عمومی می توانید تمامی موارد نظیر ثبت سند حسابداری‌، تراز حسا‌ب‌ها، گزارش گردش حساب‌ها، محاسبه سود ناویژه و تسویه حساب مشتریان را انجام دهید.

بازگشت از فروش

همانطور که در بخش انبارداری اشاره کردیم، این قابلیت وجود دارد که در صورت انصراف مشتری، فروش انجام شده را مرجوع کنید و فاکتور برگشت شده را دوباره در فرایند حسابداری، انبارداری و گزارش فروش ثبت نمایید. همچنین می‌توانید سند متناظر با فاکتور برگشتی را به مسئول مربوطه ارائه کنید.

گزارش

نرم افزار حسابداری ابری، امکان نظارت لحظه‌ای به هر گزارشی که می خواهید را فراهم می کند. به این معنی که برای مرور داده‌های مالی، دیگر نیاز نیست کاربر منتظر افراد یا تیم‌های حسابداری شرکت بماند چون همه چیز فقط با چند کلیک و در کمتر از چند دقیقه روی صفحه ‌نمایش، نمایان خواهد شد. مدیریت با استفاده از داده های مربوط به صورتحساب سود و زیان، گردش حساب و وضعیت چک ها و موارد دیگر، می تواند از وضعیت کلی کسب و کار مطلع شود و در صورتی نیاز، تغییراتی را اعمال کند.

نرم‌افزار ابری آسمون برای پت شاپ خودت قابلیت‌های آسمون رو بررسی کن! دسترسی رایگان به صندوق فروشگاهی آنلاین آسمون