آسمون | نرم افزار ابری در کتابفروشی و لوازم التحریر
نرم افزار ابری آسمون در کتابفروشی و لوازم التحریر

اگر مردم بیشتر کتاب بخوانند، تمام مشکلات جهان حل خواهد شد!؟ این ادعا که مطالعه می تواند تمام مشکلات جهان را حل کند، در بهترین حالت یک ادعای ساده لوحانه خواهد بود. اما کتاب، دنیا را به مکانی همدلانه تر تبدیل می کند. تعداد فزاینده ای از تحقیقات نشان داده است افرادی که داستان و رمان می خوانند، احساسات دیگران را بهتر درک می کنند. کیت اوتلی، رمان‌نویس و استاد بازنشسته روان‌شناسی شناختی در دانشگاه تورنتو، می‌گوید: «به این دلیل که داستان‌های ادبی اساساً کاوشی در تجربه انسانی هستند، به ما این امکان را می‌دهند تا در درک واقعی افراد دیگر و آنچه که در حال انجام آن هستند، موفق تر عمل کنیم». مطالعه داستان‌های تخیلی انسان را قادر می‌سازد تا از طیف وسیع‌تری از افراد، الگو برداری کند و به تفاوتهای شخصیتی آنها احترام قائل شود.
بنظر می رسد فقط رمان ها نیستند که در زندگی انسان ها اثر دارند بلکه هر کتابی می تواند نقش مهمی در درک و فهم جهان پیرامون داشته باشد. از این نگاه باید به حال نویسندگان و فروشندگان کتاب غبطه خورد، چرا که دانایی و آگاهی را به بشریت هدیه می کنند.
نکته جالب درباره سرانه مطالعه اینکه، کشور هند، با میانگین 10 ساعت و 42 دقیقه در هفته، بیشترین سرانه مطالعه را در جهان دارد. اما متاسفانه، وضعیت مطالعه کتاب در کشورمان با 12 دقیقه در روز، اصلا خوب نیست و همین امر در تیراژ کتاب ها و وضعیت مالی کتابفروشی ها اثرات منفی گذاشته است. دلایل عدم اقبال به کتاب فراوان است و نمی توان یک عامل برای آن در نظر گرفت. با این حال، یک کتابفروش باید بتواند به درک صحیحی از وضعیت تقاضای کتاب برسد و براساس آن اقدام به خرید و فروش نماید.

نرم افزار ابری آسمون در کتابفروشی و لوازم التحریر
افزودن محصولات بصورت یکجا

از طریق نرم افزار آسمون، نیازی به ثبت دستی محصول نیست. کاربر می تواند از مسیر منوی محصولات، بخش افزودن اکسل محصول را انتخاب کند و در ادامه فایل اکسل لیست محصول خود را بصورت یکجا در نرم افزار اضافه نماید. امکان ثبت محصول به صورت تکی نیز فراهم شده است. برای این منظور، منوی محصولات، بخش افزودن محصول را انتخاب نمایید، سپس با پر کردن فیلدهای مربوط به اطلاعات اولیه مانند نام محصول و انتشارات، محصول خود را ثبت نمایید.

گزارش گیری ساده

در بخش گزارش گیری محصول، براحتی و آسانی می توانید گزارش های دوره ای مربوط حسابداری، فروش و انبارداری را دریافت نمایید. اطلاعات این گزارشات می تواند میزان اقبال به کتاب های مختلف را مشخص کند و به مسئول فروشگاه، امکان تصمیم گیری دقیق تر و برنامه ریزی بهتر را بدهد.

خدمات چند شعبه ای

هر کسب و کاری از جمله کتابفروشی، ممکن است بعد از رونق بیزنس خود، اقدام به تاسیس شعبات جدید نماید. غالبا راه اندازی شعبه جدید با چالش هایی همراه است. یکی از این چالش ها، به انتخاب سیستم حسابداری و انبارداری مربوط می شود. تیم پشتیبانی نرم افزار ابری آسمون، با ارائه خدمت شبکه کردن سیستم های حسابداری، به کمک کسب و کارهای در حال رشد آمده است. خدمات چند شعبه ای آسمون به کسب و کارها کمک می کند تا بصورت یکپارچه در جریان گزارشات فروش، حسابداری و انبارداری قرار بگیرند و عملکرد کلی کسب و کار یا تک تک شعبات را بصورت جداگانه رصد کنند.

راه اندازی فروشگاه آنلاین

دیگر حضور در فضای وب و شبکه های اجتماعی -چه برای افراد و چه برای کسب و کارها- یک ترجیح نیست، بلکه به یک اجبار تبدیل شده است. موفقیت بسیاری از کسب و کارها به حضور فعال در فضای دیجیتال پیوند خورده است. شاید از اولین کارهایی که یک کتابفروشی باید انجام دهد، ایجاد پیج اینستاگرامی باشد. این پلتفرم، ابزار مناسبی برای ایجاد آگاهی از برند کتابفروشی است اما برای خرید و پرداخت اینترنتی ضعف هایی دارد. برای حل این ضعف ها، توصیه می شود اقدام به راه اندازی فروشگاه آنلاین نمایید. خوشبختانه، تیم آسمون، امکان ایجاد فروشگاه اینترنتی جامع و ریسپانسیو را برای مشتریانش فراهم کرده است. این خدمت که امکان شخصی سازی در آن وجود دارد، با ارائه درگاه امن پرداخت آنلاین، همراه شده و مخصوص اصنافی است که به تیم آسمون اعتماد کرده اند و قصد دارند موفقیت های خود را در فضای دیجیتال هم ادامه دهند.

نرم‌افزار ابری آسمون برای کتابفروشی و لوازم التحریر خودت قابلیت‌های آسمون رو بررسی کن! دسترسی رایگان به صندوق فروشگاهی آنلاین آسمون